Lasten superlauantai 18.6.2022

Kuviskoulu on mukana:

Vihdin kunnan kulttuuripalvelut yhteistyössä taideopistojen ja kulttuuritoimijoiden kanssa kutsuvat lapset viettämään upeaa, jännittävää ja seikkailuntäyteistä päivää!

LASTEN SUPERLAUANTAI 18.6. Vihdin kirkonkylällä, kesäteatterin ympäristössä!

Lasten Superlauantain aikana lapset pääsevät taiteen keinoin erilaisissa työpajoissa herättelemään sisäistä supersankariaan. Tutkinnan alla on esimerkiksi miltä supersankari näyttää, kuulostaa ja mikä on sankarin tunnuslause! Vauhdikkaan luomistyön lomassa on koettavissa paljon erilaista lapsille suunnattua ohjelmaa kuten sirkusta, musiikkia, tanssia, teatteria ja elokuvia. Vihdin Kinossa on päivän aikana myös kaksi ilmaista näytöstä lapsiperheille. Tapahtuma on maksuton ja kaikille avoin. Tapahtuma-alue on auki klo 10‒16.
Tutustu tapahtumaan osoitteessa: www.vihti.fi/lastensuperlauantai!

Lasten Superlauantai 18.6.2022, klo 10‒16 Vihdin Kesäteatteri, Vihti kk Kirkkoniementie 12, 03400 Vihti.
Ilmainen sisäänpääsy!