Mediatanssi-lyhytelokuvakurssi 13-15 -vuotiaille

Mediatanssi-lyhytelokuvakurssi 13-15 -vuotiaille

Tervetuloa Tanssiopisto Vinhan ja Vihdin kuvataidekoulun MeTa-lyhytelokuvakurssille!

Vihti, Nummela
torstai-lauantai 1.-3.8.2019 klo 10-14

MeTa-lyhytelokuvakurssi on 13-15 -vuotiaiden lyhytelokuvan tekemiseen painottuva taidekurssi Nummelassa. Kurssilla sukelletaan erilaisiin videokuvauksen, editoinnin ja tanssin tekniikoihin. Kurssilla pääsee työstämään lyhytelokuvaa, joka saa ensiesityksensä kurssin lopuksi lauantaina.

Taiteidenvälisellä kurssilla yhdistetään tanssia ja mediataiteita, ja ilmoittautuessa tulee valita kurssin taidepainotusalue. Media- ja kuvataidepainotuspaikkoja on yhteensä 12 ja tanssitaidepainotuspaikkoja on 20. Leireillä toimivat opettajina tanssiopiston ja kuvataidekoulun opettajat.

Halutessaan kurssilaiset voivat tuoda mukanaan omia eväitä.

Leiri pidetään kuvataidekoulun (Voimapolku 3, 03100 Nummela) ja Vihdin Työväentalo Rientolan (Pisteenkaari 3, 03100 Nummela) tiloissa.
Hinta: 50 € / oppilas

Leirimaksut laskutetaan leirin alettua kahden viikon maksuajalla. Maksuista ei myönnetä poissaoloalennuksia. Leiripaikan voi peruuttaa maksutta ma 29.7. klo 12 mennessä. Tämän jälkeen perutusta leiripaikasta veloitamme puolikkaan maksun.

Ilmoittautumiset viimeistään maanantaihin 22.7.2019 mennessä allaolevan linkin kautta:

 

http://lyyti.in/metakurssi2019