Muoto ja keramiikka Aikuisille

Aikuisten avoimen taidekoulun teema on ensi viikosta 8.11. alkaen ”Muoto ja keramiikka”. Jaksolla perehdymme monipuolisesti savityöskentelyyn opettaja Tommi Sandbergin ohjauksessa.

Marraskuun ohjelma:

8.11. Pienoisveistos savityökaluihin tutustuen
15.11. Marmorikuvioitu astia levytekniikalla
22.11. Koriste-esine liitoksia harjoitellen
29.11. Kipsireliefi eli kohokuvioitu sommitelma laatalla

Avoin taidekoulu aikuisille kokoontuu Vihdin kuvataidekoululla tiistaisin klo 12.00 – 14.15. Opetus on jaettu teemallisiin 4 viikon jaksoihin. Voit itse päättää, miten osallistut: koko lukukauden, yksittäisen jakson vai yksittäisen kerran. Voit poimia ryhmän ohjelmasta sinua kiinnostavat aiheet ja osallistua vain niihin. Et tarvitse aiempaa osaamista tai omia materiaaleja – kuvataidekoulun laadukkaat materiaalit kuuluvat osallistumismaksuun!

Lisätiedot ja ilmoittautuminen: https://vihdinkuvis.eepos.fi/#/forms

Tervetuloa mukaan!