Nummela Art Night 8.10.

Teemapäivänämme 1.10. Kuvis oli tupaten täynnä oppilaita ja vanhempia, sisaruksia ja kavereita tekemässä yhteistä taideteosta Nummela Art Nightiin lauantaiksi 8.10. UV-valoon reagoivilla maaleilla taiteiltiin perhosia, joista koostuu kuvislaisten yhteinen perhospilvi.

Suurkiitos kaikille sukkahousuja lahjoittaneille! Mitenhän niitä hyödynnettiin?

Jos haluat nähdä, mitä päivän aikana mm. sukkahousuista syntyi, perhospilvi leijailee lauantaina 8.10. Tarmonmajan läheisyydessä Nummelanharjulla. Työt ovat siis tapahtuma-alueen vieressä, ne nähdäkseen ei tarvitse maksaa pääsymaksua. Teos valaistaan  UV-valolla, joten se pääsee parhaiten oikeuksiinsa hämärässä tai jo pimeyden laskeutuessa.

Jos haluat nähdä lisää taidetta ja kuulla musiikkia, osta tapahtumaan liput ennakkoon 20 e / hlö, ovelta 25 e / hlö. Tapahtumaan ei ole ikärajaa. Lisätiedot:

www.vihti.fi/nummelartnight

Teemapäivän yhteisteos esitellään uudelleen
Kuviksen pihapiirissä Kuviksen Valoa!  Ljus! –tapahtumassa marraskuussa Lapsen oikeuksien päivän yhteydessä. Teemapäivän työt annetaan kotiin vasta tämän jälkeen.