Opetus 29.3.-30.4.2021

26.3.2021

Juuri päivitetyn Karviaisen suosituksen mukaisesti opetus Kuvataidekoulussa jatkuu ensi viikolla lähi- tai etämuotoisena samojen periaatteiden mukaan kuin viime viikkojen aikana. Yli 12 -vuotiaat jatkavat siis edelleen etäopetuksessa ja sitä nuoremmat lähiopetuksessa hygieniaohjeita noudattaen. Suositus on määritelty jatkumaan huhtikuun loppuun saakka. 

Lähiopetuksessa jatkavat:

Kuvataideleikkikoulu 
Perusopintoryhmät PO1-PO6  
Periodit 1A ja 1B 

Etäopetuksessa jatkavat:

Periodit 2A, 2B ja 2C
kaikki työpajat (myös Kokeileva työpaja)

Opettaja kartoittaa kussakin etäryhmässä materiaalitilanteen ja sopii tarvittaessa lisämateriaalien jakamisesta. Myös lähiopetusryhmien etäoppilaiden materiaaleja päivitetään tarpeiden mukaan. 

Toivotamme kaikille jaksamista edelleen haastavana jatkuvassa tilanteessa. Kevät etenee!