Pajapäivä uusille oppilaille (etänä)

Pajapäivä uusille oppilaille (etänä)

Tervetuloa tutustumaan Vihdin Kuvataidekouluun 24.4.2021 klo 12 alkaen!

Tänä vuonna emme voi järjestää koulun perinteistä avoimien ovien pajapäivää, joten tarjoamme mahdollisuuden päästä taiteilemaan yhdessä kuvataidekoulun opettajien kanssa livevideomuotoisen etäyhteyden välityksellä. 

Pajaan voi osallistua kotoa tietokoneella tai mobiililaitteella ja pajassa pääsee tekemään taideteoksen kuvataidekoulun opettajan ohjauksessa. Ilmoittautuneet jaetaan ikäryhmien mukaisiin pienryhmiin ja linkki taidepajaan lähetetään ilmoittautuneille sähköpostitse. 

Taidepajat: 

  • 4 – 7 v > Taikamaalausta luonnonväreillä klo 12 – 13 (opettaja Kerttu Sallinen)
  • 8-10 v > Pahvieläinveistokset klo 13 – 14 (opettaja Tommi Sandberg)
  • yli 10 v > Hahmo kollaasitekniikalla leikaten ja liimaten  klo 14 – 15 (opettaja Tommi Hämäläinen)

Pajapäivään on ilmoittauduttava etukäteen maanantaihin 19.4.2021 mennessä osoitteessa
https://vihdinkuvis.eepos.fi/

Tutustumispajaan kuuluu pieni maksuton materiaalipaketti, jonka voit noutaa kuvataidekoululta ennen pajaa osoitteesta Voimapolku 3. Linkki etäpajaan ja tarkemmat ohjeet materiaalipaketin noutamisesta tulevat sähköpostitse.