Hae oppilaaksi kuvataidekouluun! Haku on auki koko huhtikuun ajan!

Hae oppilaaksi kuvataidekouluun! Haku on auki koko huhtikuun ajan!

Harrasta kuvataidetta!

Aloita luova harrastus kuvataidekoulussa! Vihdin kuvataidekoulu tarjoaa kuvataiteen perusopetusta laajan oppimäärän mukaan 4 – 20 -vuotiaille lapsille ja nuorille. Harrastuksen voi aloittaa eri ikävaiheissa.

Kuvataidekoulussa tehdään kuvataidetta monin eri tekniikoin: esimerkiksi piirretään, maalataan, muovaillaan savea, rakennellaan sekä työskennellään digitaalisin välinein mm. valo- ja videokuvaten. Oppilaita kannustetaan luovuuteen ja omaan ilmaisuun.

Kuvataidekoulussa harrastetaan oman ikätason mukaisessa ryhmässä, joka kokoontuu viikoittain. Lisäksi lukuvuoteen kuuluvat teemapäivät, jolloin voi osallistua esim. yhteiselle näyttelyretkelle.

Uusien oppilaiden haku lukuvuodelle 2024-2025 osoitteessa https://vihdinkuvis.eepos.fi
Haku on avoinna 30.4. saakka.