Uusien oppilaiden hakuaika kuvataidekouluun on käynnissä huhtikuun ajan!

Uusien oppilaiden hakuaika kuvataidekouluun on käynnissä huhtikuun ajan!

Aloita luova harrastus kuvataidekoulussa! Vihdin kuvataidekoulu tarjoaa kuvataiteen perusopetusta laajan oppimäärän mukaan 4 – 20 -vuotiaille lapsille ja nuorille. Harrastuksen voi aloittaa eri ikävaiheissa.

Kuvataidekoulussa tehdään kuvataidetta monin eri tekniikoin: esimerkiksi piirretään, maalataan, muovaillaan savea, rakennellaan sekä työskennellään digitaalisin välinein mm. valo- ja videokuvaten. Oppilaita kannustetaan luovuuteen ja omaan ilmaisuun.

Kuvataidekoulussa harrastetaan oman ikätason mukaisessa ryhmässä, joka kokoontuu viikoittain. Lisäksi lukuvuoteen kuuluvat teemapäivät, jolloin voi osallistua esim. yhteiselle näyttelyretkelle.

Uusien oppilaiden haku lukuvuodelle 2023-2024 osoitteessa https://vihdinkuvis.eepos.fi
Haku on avoinna 30.4. saakka.