Uusien oppilaiden hakuaika on nyt!

Uusien oppilaiden hakuaika on nyt!

Uusien oppilaiden hakuaika lukuvuodelle 2019-2020 on 1.3.-7.4.2019.

Kouluun voivat hakea 4-19 -vuotiaat lapset ja nuoret. Haku tapahtuu täyttämällä hakulomake ja toimittamalla se koululle.

Lomakkeen voi täyttää ja lähettää sähköpostissa, tuoda koululle, joko toimistoon tai koulun valkoiseen postilaatikkoon, tai postittaa osoitteella Vihdin Kuvataidekoulu, Voimapolku 3, 03100 Nummela.

 

Tästä tulostettavaan hakulomakkeeseen

 

Kuvataidekoulun aloittamista harkitseville järjestämme ns. Pajapäivän lauantaina 30.3. Tällöin jokainen voi tulla tutustumaan Kuvataidekoulun toimintaan vapaasti  ilman ennakkoilmoittautumista klo 12-15 välillä. Samalla voi täyttää myös hakulomakkeen ja jättää sen koululle. Pajapäivään osallistuminen on maksuton. Koululle voi tulla ko. aikavälillä miten parhaiten sopii.