Vauvojen värikylpy, kevät 2024

Vauvojen värikylpy® -työpajat käynnistyvät Kuvataidekoululla jälleen huhtikuussa!

Vauvojen värikylpy® -työpajoissa päämääränä on moniaistinen kokemuksellisuus, elämyksellisyys ja visuaalinen ilottelu. Työpajassa edetään värien, materiaalien ja muotojen tutkimisesta kohti vauvan oman jäljen tuottamista. Työpaja luo virikkeellisen ympäristön vauvan ja aikuisen monipuoliselle vuorovaikutukselle.

Tarjolla on kaksi ryhmää, joista kumpaankin otetaan maksimissaan kahdeksan vauvaa huoltajineen, sisarusten mukaantulosta on sovittava Kuviksen kanssa erikseen. Taaperoikäiset lapset voivat osallistua myös vauvojen ryhmään (esimerkiksi päiväuniaikojen vuoksi), mutta taaperoryhmässä osallistujien tulee olla iältään yli vuoden.

Vauvojen värikylpy -pajat perjantaisin: pe 5.4. / 19.4. /26.4. / 3.5. 

4 kk – 11 kk klo 10.00 – 10.45

12 kk – 36 kk klo 11.15 – 12.00

Ilmoittautuminen viim. ke 3.4. mennessä. 

Hinta molemmissa ikäryhmissä: 65 euroa

Ilmoittautuminen https://vihdinkuvis.eepos.fi/#/forms