Vielä tilaa syyslomakursseilla!

Keramiikkaa tai Piirustus-Maalausta 7-12 -vuotiaille 16.10.-18.10. klo 10-13

Kuvataidekoulu tarjoaa jälleen luovaa tekemistä syyslomalle.
Lomakuvis-kursseja järjestetään kaksi: yksi maalauspainotuksella ja yksi keramiikkapainotuksella. Maalarit syventyvät lomakuviksessa piirustus- ja maalaustehtäviin Kerttu-open ohjaamina. Keramiikka-ryhmässä savitöitä rakastavat pääsevät uppoutumaan kolmiulotteiseen työskentelyyn Mirva-open opastamina.  Keramiikkapainotuksessakin tehdään kolmiulotteisten juttujen lisäksi piirustusta ja maalausta. 

Opettajat  Keramiikka-painotus  Mirva Paastela,  Piirustus-Maalaus -painotus: Kerttu Sallinen 
Paikka: Vihdin kuvataidekoulu, Voimapolku 3, Nummela 

Kurssin hinta 80 e / hlö.  Myös Kuviksen ulkopuoliset voivat osallistua. 

minimi 7 ja maksimi 12 osallistujaa / ryhmä

Ilmoittautumiset maanantaihin 9.10.2023 klo 12.00 mennessä https://vihdinkuvis.eepos.fi/#/forms