Yhteiset kuviot -Tanssiopisto Vinhan ja Vihdin Kuvataidekoulun yhteinen kesäleiri

Yhteiset kuviot -Tanssiopisto Vinhan ja Vihdin Kuvataidekoulun yhteinen kesäleiri

maanantai – perjantai  14.6. – 18.6.2021 klo 8 – 16
7-12  -vuotiaille

Hinta:  150 euroa sis. lämpimän lounaan päivittäin 
Vihdin Kuvataidekoulu, Voimapolku 3, Nummela ja Nummelan työväentalo Rientola 

Kesäleiri on tarkoitettu 7-12-vuotiaille lapsille ja järjestäjinä toimivat yhteistyössä Tanssiopisto Vinha ja Vihdin kuvataidekoulu. Leirillä yhdistetään tanssia ja kuvataidetta. Oppilaat valitsevat itselleen mieluisan painotusalueen ja leiriläiset jaetaan valintojen mukaisesti pienryhmiin. Pienryhmissä leirisisältö painottuu enemmän valittuun taiteenlajiin, mutta sisältää myös toisen taidelajin tekemistä. Kuvataidepainotuksen valitsevat ilmoittautuvat Vihdin Kuvataidekoulun Eepoksen kautta ja tanssipainotuksen valitsevat ilmoittautuvat Vinhan Eepoksen kautta. 

Leiripäivien aamu ja iltapäivä sisältävät liikunnallista ja taiteellista kerhotoimintaa ja keskipäivällä perehdytään joko kuvataiteen tai tanssin tekemiseen. Leiriin kuuluu lämmin lounas. Leiriläiset voivat tuoda aamu- ja iltapäivään oman pienen evään mukanaan.

Ilmoittautumiset perjantaihin 14.5.2021 mennessä. 
kuvispainotukseen https://vihdinkuvis.eepos.fi/#/forms
ja tanssipainotukseen https://vinha.eepos.fi/#/forms

Tervetuloa!